Gave til Søndre Land ungdomsskole

Elevrådet ved Søndre Land ungdomsskole fikk i vår innvilget en søknad på hele 314.000 kroner fra Sparebankstiftelsen. Midlene har allerede gitt synlige forbedringer på skolen.

Innhold

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

hva forsøkte du å finne?


Gjennom våren og sommeren er det kjøpt inn mye nytt utstyr til skolen og kantina, blant annet kjøkkenutstyr, spill og utstyr til fysisk aktivitet. Mye av utstyret kan også benyttes av lag og foreninger som låner skolens lokaler.

Alle klasserommene har fått lystette gardiner, og auditoriet har fått en betydelig oppgradering med nytt lydutstyr, mikrofoner, prosjektor og lerret. Det er også gjennomført lydisolerende tiltak på veggene, som bidrar til bedre lydforhold.
Dette er tiltak som kommer både elever, ansatte og lokalsamfunnet til gode i mange år fremover. 
Det er viktig å trekke frem fjorårets 10.klassing Sivert-Andre Halhjem sin innsats i søknadsprosessen. 
En stor takk til Sparebankstiftelsen for den flotte støtten og for å bidra til et enda bedre tilbud på Søndre Land ungdomsskole.

Publisert: 25.08.2026 12.33.52
Sist endret: 25.08.2026 12.41